Şafak Çoştu’nun Kaleminden, Kural Tanımayan Çetin Ailesi

0
242

Sinan Çetin (67)’in önceki günlerde sokağa çıkma yasağı olduğu halde dışarı çıkması medyada büyük yankı yarattı. Üstelik Covid-19 tehlikesi sürerken maske takmamasını da eleştirdiler. Herkes de bir şaşkınlık “Sinan Çetin yasakları deldi!” Yasaklar zaten Çetin ailesi delsin diye yok mu?

Neden herkes şaşırdı bu duruma? Hatırlarsanız bundan yaklaşık 4 yıl önce Rüzgar Çetin alkollü araba kullanırken bir polis memuruna çarpmış ve polis memurunun ölümüne sebep olmuştu. Polis memurunun ailesi de acısını hemen unutup önlerine bakmış ve Çetin ailesinden 10 milyon lira para istemişti. Ne karşılığında mı? Yitip giden sevdikleri insanın canı karşılığında.

Esnaf mantığında pazarlık yapılmış 3 milyon lirada anlaşmışlar ve el sıkışmışlardı. Anlaşma sonucu polis memurunun ailesi “giden gitmiş kalan sağlar bizimdir” deyip yollarına, Rüzgar Çetin ise pirüpak bir şekilde hayatına devam etmişti. Kurallar ihtiyaçlardan doğarlar, Covid-19 öncesi 65 yaş üstü olan insanların sokağa çıkma yasağı yoktu hatta hiçbirimizin yoktu. Amaç; hastaysak birine bulaştırmamak, birinde olan virüsü de almamaktı. Bulaş hızını en aza indirmekti.

Belli ki toplum kurallarını çiğnemek babadan oğula geçen bir meziyet Çetin ailesi için, kuralsızlık Covid’den daha hızlı bulaşmış bu ailede. Topluma mal olmuş, toplum tarafından her hareketi izlenen, örnek alınan insanların davranışlarında biraz daha hassas davranmaları gerektiğini düşünüyorum. “Sanat, para kazanmaktır” olabilir kimi insanlar için benim anlayışımda ise “sanat parasını aldığın topluma katkı sağlamak, örnek olmaktır” tır. Topluma örnek olacak kişilerin artması dileğiyle…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz