Ortaköy’de Kumpircilerin Olduğu Sokakta Çökme: Bir Kişi Yaralandı

0
111

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde bulunan ve trafiğe kapalı bir yer olan, Kumpirciler Çarşısı olarak bilinen Mecidiye Köprüsü Sokak’ta çökme yaşandı. 

Olay sırasında kumpir almak için orada bulunan bir kadın, çukura düştü. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan kadın hastaneye kaldırıldı.

Esnaf anlattı: ‘Bir sallantı duyduk, zemin bir anda çöktü’

Esnaf anlattı: 'Bir sallantı duyduk, zemin bir anda çöktü'

Olayı gören bir esnaf, “Müşteri çağırıyorduk. Bir sallantı duyduk. Zemin bir anda çöktü. Zemin çökünce bir bayan içine düştü, dolap da üzerine düştü. Arkadaşlarla birlikte hanımefendiyi çıkardık. Galiba biraz kırıkları vardı. Yaralı 1 kişi var” dedi.Başka bir esnaf ise, “Bizim dükkânların önü birden bire çöktü. Bir bayan altta kaldı. Dükkânın önünde 4-5 kişi müşteri vardı, onları son anda gönderdik. 1 dakika farkla kurtuldular. Dükkânda diye bir şey kalmadı, dolaplar hepsi altında kaldı. Sadece arka duvar kaldı” şeklinde konuştu.

Olay esnasında orada bulunan bir başka kişi, “Yaralı, tezgâhın altındaydı. Çıkardık. Ambulans altı götürdü” derken müşterisi ise ilgilenen esnaf, “Müşterim vardı, sipariş hazırlıyordum. Bir ses duydum, müşterimde yerde sıkıntı olduğunu söyledi. Deprem oldu zannettik. Bayan düşmüştü” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz