Hangisinin söylediği doğru? ‘Çok çirkin!’

0
110

Tüm dünyaya kabus gördüren corona virüs salgınının sanat camiasına yönelik ekonomik etkileri ile ilgili olarak oyuncu Altan Erkekli ile şovmen Okan Bayülgen‘in iki farklı açıklama geldi.

Milliyet gazetesinden Ali Eyüboğlu’nun, “Hangisine İnanalım?” başlıklı yazısı şöyle:
“Corona virüs salgınından sonra birçok alanda hayat durdu. Pandemi süreci en büyük darbeyi çalıştıkça para kazananlara vurdu. Bu dönemde ekonomik sıkıntı çektiğini açıklayan her ünlü dayak yedi!

Sebebi de şu: İnsanlar sanıyor ki, her ünlünün geliri ve gideri aynı… Öyle değil tabii ki…

Altan Erkekli’nin bu konuda söyledikleri: ‘Sanatçı deyince ‘bir eli balda, diğer eli yağda’ diye düşünmesin insanlar. Biz de kazandığımızla geçiniyoruz, dizi çektiğimiz sürece kazanıyoruz. Vergilerimiz var, duruyor. Ev taksitimiz var, duruyor. Herkes trilyonlar kazanmıyor. Namusumuzla iş yaptık, ayakta kalmaya çalıştık. Hep kısıtlı bütçeler aldık. Hâlâ taksit ödediğim tek evim var, başka bir şeyim yok. Bilmiyorlar ki 65 yaşındaki Altan Erkekli nasıl çalışıyor? Neler yaptı, neleri var?’

Pandemi yüzünden parasız kaldığını belirten ünlüler için Okan Bayülgen’in söyledikleriyse şunlar: ‘İşler bitti, mahvolduk. Devlet bize sahip çıksın söylemlerini çok çirkin buluyorum. Ben tiyatrocuyum, bana sahip çıkın diye aptalca bir şey olmaz. O zaman bu dönemde çalışamayan birçok meslek grubunu, hizmet sektörünü ne yapacağız? En çok tiyatrocular, dizilerde oynayan oyuncular ve sinema filmlerinde oynayanlar ağlıyor. Bu ağlamaları çok çirkin buluyorum. Ağlanacak bir şey yok.’

5

Konu aynı, ama iki sanatçının fikirleri farklı. Peki hangisinin söylediği doğru?

İkisi de kendi penceresinden bakarak gördüğünü söyledikleri için ikisi de haklı. Çünkü pandemi sürecinin herkese etkisi farklı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz